Zczuba.tv

Aktualności

Orzeł odprawiony z kwitkiem

• autor: Al33xa, 2013-05-21 17:57

Kolejne wysokie zwycięstwo odniosła drużyna Śląska Reńska Wieś w meczu o mistrzostwo Klasy A. Tym razem ofiarą naszej drużyny została ekipa Orła Polska Cerekiew. Śląsk wygrał to spotkanie 5:0.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy z Reńskiej Wsi, którzy raz po raz szturmowali bramkę Orła. Mimo przygniatającej przewagi nie potrafili pokonać bramkarza gości. Udało się to dopiero w 18. minucie gdy Leszek Pietrzak wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu przez jednego z obrońców Orła. W 31. minucie mieliśmy powtórkę z rozrywki, a mianowicie, obrońca gości zagrywa piłkę ręką w polu karnym, sędzia dyktuje rzut karny, a pewnie wykorzystuje go Pietrzak. 2:0!!! Siedem minut później w zasadzie było już po zawodach. Rzut rożny dla Śląska wykonywał Krzysztof Służałek, piłka po jego centrze spadła pod nogi Adama Knedli, a ten nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. Czwarta bramka dla Śląska wpadła już po przerwie, a jej autorem został Dawid Białas, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie w pierwszej drużynie. Wynik na 5:0 ustalił w końcóce meczu Krzysztof Służałek, który wykorzystał kapitalne, prostopadłe podanie od Białasa.

Było to kolejne ważne zwycięstwo naszej drużyny, pozwalające ciągle wierzyć, że Śląskowi uda się w tym sezonie awansować do Klasy Okręgowej. Nie obyło się jednak bez strat, w 55 minucie kontuzji doznał Łukasz Dembończyk i jego występ w kolejnym meczu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Następny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę (25.05.2013) w Łanach o godzinie 17.00 z tamtejszą Victorią. Nasza drużyna rywalizowała już w tym roku z ekipą z Łan, było to w półfinale Pucharu Polski, wówczas Śląsk wygrał po serii rzutów karnych 4:2. W regulaminowym czasie gry padł wynik 3:3.